Ethereum'un Shapella güncellemesinin başarılı bir şekilde uygulanmasından sonra fiyatı yükselmeye devam ediyor. İkinci en büyük kripto para birimi son 24 saatte %10'dan fazla artarak 2.100 dolar aralığına ulaştı. Dün 2.000 dolar seviyesinde tutunmayı başaran Ether, Asya ticaret saatlerinde hızlı bir talep artışı gördü ve %5 daha yükseldi, 2.100 dolar civarında konsolide oldu. Bu son sıçrama ile Ether son 11 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu arada Bitcoin %2'den fazla günlük kazançla 31.000 dolar seviyesine yaklaştı. Ethereum'un son hareketi, Bitcoin'den olumlu ayrışan bir fiyat hareketine neden oldu.

Güncelleme sonrası Ethereum ağında kilitli olan ETH'lerin açılması yatırımcı görüşlerini bölüyordu. Güncellemeden 24 saatten fazla bir süre sonra, son raporlar 240.000 ETH'nin ağdan çekildiğini, bunun 100.000 ETH'nin staking yapıldığını gösteriyor. Net çıkış 139.000 ETH olarak kaydedildi. Ek olarak, yaklaşık 2,26 milyar dolar değerindeki 1,07 milyon ETH için çekim taleplerinin beklediği bildirildi.

Son 1 Ayda Adeta Yere Çakılan Para Birimi! Son 1 Ayda Adeta Yere Çakılan Para Birimi!

Wu Blockchain'e göre, Kraken toplam talebin %63'üne sahip en yüksek ETH çekim talebini alıyor. SEC'nin müdahalesi birkaç ay önce Kraken'in staking hizmetini durdurmasına neden olmuştu.

Staking faaliyetleriyle ilgili endişelere rağmen, Ethereum piyasası yükselmeye devam etti. Diğer altcoinler de olumlu piyasa duyarlılığı sayesinde önemli kazanımlar yaşadı. İlk 10'da sıralanan Cardano ve Dogecoin, sırasıyla %8'e yakın fiyat artışları yaşayarak 0,43 dolar ve 0,089 dolara ulaştılar.

Arbitrum (ARB) ve Rocket Pool (RPL) en iyi performans gösteren 100 kripto para biriminden ikisi, her ikisi de %20'den fazla kazanç elde etti. Ethereum için bir staking platformu olan Lido DAO (LDO) ve katman-2 çözümleri sağlayıcısı Optimism ile katman-1 hizmet sağlayıcısı Aptos (APT) de %10'dan fazla kazanç gördü.

Son talep artışı nedeniyle toplam piyasa değeri 1,28 trilyon dolar seviyesine yükseldi ve ortalama işlem hacmi neredeyse 60 milyar dolara ulaştı.What Is Ethereum | Money

Editör: Burhanettin Ercuman