FTX borsası, kripto para piyasasındaki gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Kasım 2021'de iflas etmesinin ardından borsanın yeniden açılabileceği yönünde önemli bir gelişme yaşandı ve bu haber FTX Token (FTT) fiyatını hızla yükseltti.

Son 1 Ayda Adeta Yere Çakılan Para Birimi! Son 1 Ayda Adeta Yere Çakılan Para Birimi!

Bloomberg tarafından dün akşam yayınlanan bir habere göre, Tribe Capital'ın FTX'in yeniden başlatılması için fon toplamaya çalıştığı iddia edildi. Anonim kaynaklara dayandırılan habere göre, yatırım şirketi Ocak ayında FTX'in alacaklılar komitesiyle bir toplantı gerçekleştirdi ve 250 milyon dolarlık bir fon toplanabileceği belirtildi.

FTX'in yatırımcılarından biri olan Tribe Capital'ın teklifi, FTX yöneticileri tarafından henüz yanıtlanmadı. Ancak teklifin FTX US, FTX Avustralya, FTX Japonya, FTX EU, FTX International ve LedgerX gibi kuruluşları içerdiği belirtiliyor.

Haberin yayılmasının ardından FTT fiyatında hızlı bir yükseliş görüldü. Altcoin'in fiyatı 1,90 dolardan 2,30 dolara yükseldi.

Ancak, FTX borsasının alacaklılar komitesi resmi bir açıklama yaparak yönetimin şu anda kullanıcıların paralarını iade etme konusuna yoğunlaştığını belirtti. Ayrıca borsanın yeniden açılması için bir takvim olmadığını açıkladılar:

"Komite, FTX borsalarını yeniden başlatmak veya satmak ve alacaklılar için değer yaratmak için tüm seçenekleri değerlendirmek üzere çalışıyor. Şu anda borsaların yeniden başlatılması veya satışı için kesin bir zaman çizelgesi yok."Dikkat: Bu FTX Token (FTT) Dolandırıcılığına İnanmayın — TradingView  Haberleri

Editör: Burhanettin Ercuman