Türkiye'nin oldukça bilinen çikolata firması Patiswiss halka arz oluyor. Şirketin CEO'su Elif  Aslı Yıldız bir takım açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin Rekor Halka Arzı Piyasa Fiyatına Ulaşamadı Türkiye'nin Rekor Halka Arzı Piyasa Fiyatına Ulaşamadı

Açıklamada, şirketin hangi tarihte halka arz olacağını yakında duyuracaklarını söyledi. 

Elif Aslı Yıldız, bu yıl %400'lük bir büyüme gösterdiklerini ve 1 milyar TL'lik ciro hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca, ihracatın toplam cirolarının %35'ini oluşturacağını da belirtti.

4 fabrikalarının 40 bin metrekarelik bir alanda 24 saat kesintisiz çalıştığını ve pazar taleplerine göre üretim kapasitelerini artırma planları yaptıklarını belirtti. 

İhracat Oranlarını Arttıracaklar

CEO Elif Aslı Yıldız, şirketin üretiminin %10'unu başta ABD, Rusya ve İngiltere olmak üzere 35 ülkeye ihraç ettiklerini söyledi ve iç ve dış pazarlarda daha fazla pay almayı hedeflediklerini vurguladı. Ayrıca, yeni fabrikalarıyla birlikte ihracat oranlarını %45'e çıkarmayı ve 2023 yılında 1 milyar TL ciro elde etmeyi planladıklarını ekledi. Yıldız, Türkiye'yi uluslararası pazarlarda temsil etmekten gurur duyduklarını da ifade etti."

GÜNÜMÜZDE PATISWISS
Butik çikolata üretim hanesi olarak kurulan Patiswiss Handmade Chocolates, Ocak 2020’de toplam 8500m² kapalı alana sahip, 2 fabrikası ile tecrübeli ustaların el yapımı üretimlerini harmanlayan, yüksek gıda güvenliği ve kalite standartlarında üretim yapan bir çikolata fabrikasına dönüşmenin yanı sıra, krema-ezme, granola-müsli gibi ek ürün ailelerini de bünyesine alarak, pastalar, kekler ve kurabiyeler ile portföyünde 12 ana kategoride 140’ı aşkın ürün çeşidi barındırır. Ek olarak, endüstriyel çikolata ve ürettiği ürünlerin hammaddelerin tedariğini de sağlayarak birçok firma ile iş birliğini sürdürmektedir.
 

Editör: Bengüsu Ogelman