Lot Başına 3,11TL Temettü Hesaplara Geçti! Lot Başına 3,11TL Temettü Hesaplara Geçti!

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya sakin bir başlangıç yaparak gün içinde genel olarak yükseliş eğiliminde ilerledi ve en yüksek 8.069 puan seviyesini gördü. Ancak gün sonuna yaklaşırken hafif bir düşüş yaşayarak %0,3'lük artışla 8.020 puan civarında dengelendi.

Sektörel performansta günün en fazla yükselen sektörleri arasında sigorta, gayrimenkul ve ticaret öne çıktı. Kapanışa yaklaşırken spor, banka ve inşaat sektörleri ise ekside kalanlar arasında yer aldı. Endeksi olumlu etkileyen gayrimenkul, mali ve sınai endeksler %3, %0,5 ve %1,1 oranında yükseliş gösterdi.

BIST 100'de bugün en çok değer kazanan 5 hisse şunlardı: SDTTR, EKGYO, KCAER, KLSER, ARCLK. En çok kaybeden 5 hisse ise IZENR, TATEN, YEOTK, BRSAN, TTKOM olarak sıralandı.

Borsa genelinde son saatte tavan fiyatına ulaşan 15 hisse arasında BINHO, BURVA, ALCTL bulunurken, günün en çok değer kaybedenleri FENER ve BAYRK oldu.

Asya piyasalarında Çin endekslerinin düşüş eğiliminde olduğu bir gün yaşanırken, Avrupa borsaları olumlu bir başlangıç yaparken ABD endeksleri de pozitif bir seyir izledi.

Editör: Ceyda Güven