Mart Ayı Enflasyonu Açıklandı! Mart Ayı Enflasyonu Açıklandı!

Yılın Son Haftasında En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

En çok değer kayben hisseler arasında Şekerbank (SKBNK), Gübretaş (GUBRF), Ensari Deri (ENSRI), Avrupakent GYO (AVPGY) ve Vanet Gıda (VANGD) gibi şirketlerdeki düşüşler, muhtemelen piyasadaki genel ekonomik ve sektörel etmenlere bağlı olarak gerçekleştiği düşünülüyor.

  1. Şekerbank (SKBNK): Yılın son haftasında en çok değer kaybeden hisse senedi SKBNK oldu. Hafta içinde yüzde 31'lik bir düşüş yaşayan hisse senedi, 4,3 TL seviyesine geriledi. Düşüş öncesi hisse senedi 6 TL'nin üzerindeydi.

  2. Gübretaş (GUBRF): Hafta içerisinde önemli bir düşüş yaşayan GUBRF hisse senedi, iki haftalık düşüş serisini sürdürerek haftalık bazda yüzde 27'lik bir düşüş yaşadı ve 153,8 TL'ye kadar geriledi.

  3. Ensari Deri (ENSRI): Borsada geçen hafta en çok kayıp yaşayan hisse senetlerinden biri ENSRI oldu. Haftalık bazda yüzde 25'lik bir kayıp yaşayan hisse senedi 26,78 TL seviyesine geriledi.

  4. Avrupakent GYO (AVPGY): AVPGY hisseleri hafta içerisinde yüzde 23'lük bir kayıp yaşadı ve değeri 38,78 TL seviyesine indi.

  5. Vanet Gıda (VANGD): Yılın son haftasında en çok düşüş yaşayan hisse senetleri arasında yer alan VANGD, haftalık bazda yüzde 21'lik bir kayıp yaşayarak 17,80 TL'ye indi.

Editör: Abdurrahman Zougari