Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş., (HRKET) Katar'ın devasa enerji projesi NFE (North Field Expansion) kapsamında önemli bir adım attı. Şirket, toplam değeri 28,5 milyar USD olan bu projeye 47 adet vinç sağlayarak katkıda bulunacak.

Halk Yatırım PGSUS İçin AL Tavsiyesinde Bulundu!! Halk Yatırım PGSUS İçin AL Tavsiyesinde Bulundu!!

Proje, LNG üretim kapasitesini %43 oranında artırması planlanan Katar Enerji NFE projesi, uluslararası arenada dikkat çekiyor. Hareket A.Ş., projenin vinç ihtiyacını karşılamak üzere 6 farklı uluslararası müteahhit firmayla yapılan anlaşmalar kapsamında 18 milyon USD değerinde vinç kiralama sözleşmeleri imzaladı. Teslim edilen vinçler, 18 ila 24 ay arasında sürecek olan bu aşamada kullanılacak olup, ilerleyen süreçler için görüşmeler devam etmektedir.

Şirketten gelen KAP açıklaması haberin devamında yer almaktadır:

Katar Devleti'ne ait proje bedeli 28,5 milyar USD olan Katar Enerji NFE (North Field Expansion) projesinde, projenin LNG üretim kapasitesini %43 oranında arttıracak, 6 ayrı uluslararası müteahhit şirket ile yapılan 18 milyon USD tutarındaki vinç kiralama anlaşmaları çerçevesinde, Şirketimiz tarafından sağlanacak 47 adet vincin şantiye teslimleri tamamlanmıştır.
Anlaşmanın bu fazında teslim edilen vinçlerimiz 18 ile 24 ay arasında hizmet verecek olup, takip eden fazlar ile ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Editör: Beyza Bedir