Dev şirketten yatırımcısına darbe gibi haber! Hisse devre kesti! Dev şirketten yatırımcısına darbe gibi haber! Hisse devre kesti!

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK) için üç farklı kurumun hedef fiyat açıkladığı bildirildi. Şu anda TTRAK hissesi 397.80 TL seviyesinde işlem görüyor.

İşte kurumlar ve belirledikleri hedef fiyatlar:

  1. Halk Yatırım: Halk Yatırım, Türk Traktör için hedef fiyatını 437,33 TL'den 510,9 TL'ye yükselterek, "al" tavsiyesinde bulundu.

  2. Tera Yatırım: TERA Yatırım, Türk Traktör için hedef fiyatını 519,15 TL olarak belirledi ve tavsiyesini "ağırlığını arttır" olarak açıkladı.

  3. HSBC: HSBC, Türk Traktör için hedef fiyatını 314,67 TL'den 415 TL'ye yükselterek, "tut" tavsiyesini sürdürdü.

Hedef fiyat, bir varlığın belirli bir süre içinde ulaşabileceği beklenen fiyat seviyesini ifade eder. Bu fiyatlar genellikle analistler veya araştırma kurumları tarafından belirlenir. Hedef fiyatlar, teknik analiz araçları ve yöntemleri kullanılarak destek ve direnç seviyeleri, hareketli ortalamalar, Fibonacci uzantıları gibi faktörler dikkate alınarak belirlenebilir. Yatırımcılar, hedef fiyatları analiz ederek karar vermekte kullanabilirler.