Önemli bir şirketin satış haberinin gelmesiyle, hisseler uçuşa geçti! Borsada 5 milyarlık bir şirketin satışı yakında gerçekleşiyor! Teklif sunuldu!

Mayıs ayında, Koç Holding'in Tat Gıda'nın %43,5'ine sahip olduğu açıklanmasının ardından, finansal danışmanlık hizmeti almak üzere Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden satış ve stratejik alternatifler değerlendirilme sürecine girmişti.

Köklü bir şirket olan Dardanel, bu gelişmeyi lehine çevirmek için harekete geçti. Niyazi Önen Holding'in hakim ortağı olduğu üç firma ile birlikte Tat Gıda'yı satın almayı planladı.

Tat Gıda'nın geleceği ve sektördeki rekabet dinamikleri açısından bu adımın önemli olduğu düşünülüyor. Taraflar arasındaki rekabetin, şirketlerin performansını nasıl etkileyeceği ve sonuçların ne olacağı merakla bekleniyor.

Dardanel'den KAP'a yapılan açıklamada şöyle ifadeler bulunuyordu:

"Şirketimizin 20.07. 2023 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında; Tat Gıda San A.Ş.'nin hakim paylarının (%53 oranındaki paylar) satın alınması konusunda şirketimizin hakim paylarının sahibi olan Niyazi Önen Holding A.Ş.'nin çatısı altında sahibi bulunduğumuz Dardanel Greece S.A. firmamız ile beraber (3 firma) ortak olarak " Pay Satın Alma" teklifinde bulunulmasına karar verilmiştir" 

Tat Gıda ve Dardanel'in Borsa İstanbul'daki hisseleri, satın alma haberleriyle birlikte yükselişe geçti. Dardanel hissesi, tavan seviyelere yaklaşarak %9,90 primle 5,66 lira seviyesinden işlem görmeye başlarken, Tat Gıda hissesi %5,08 oranında artışla 35,58 lira fiyatından alıcı buluyor.

TAT hisse grafiği:

Dardanel hisse grafiği:

Devlet Su İşleri İhalesini KBORU Kazandı: 20,7 Milyonluk Anlaşma İmzalandı! Devlet Su İşleri İhalesini KBORU Kazandı: 20,7 Milyonluk Anlaşma İmzalandı!

Editör: Ceyda Güven