Derlüks Yatırım Holding A.Ş. (DERHL), %100 bağlı ortaklığı Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile %45 iştiraki bulunan Toprak Yenilenebilir Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.'nin birleştirilmesi çalışmalarına başlandığını 08.11.2023 tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasıyla duyurmuştu.

SPK'ya Şikayet: Bu Hissede İşlem Yapanlar Hakkında Eşi Benzeri Görülmemiş Açıklama! SPK'ya Şikayet: Bu Hissede İşlem Yapanlar Hakkında Eşi Benzeri Görülmemiş Açıklama!

Bugün gerçekleştirilen genel kurullarda birleşme işlemi onaylanarak tescil işlemleri için resmi kurumlara başvuruda bulunuldu.

Bu kapsamda yapılan 18 Aralık 2023 tarihli KAP bildirisi şu şekildedir:

"Derlüks Yatırım Holding A.Ş. (DERHL) tarafından yapılan 08.11.2023 tarihli KAP açıklamasında duyurulan %100 bağlı ortaklığımız Emiliano Zapata Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile %45 iştirakimiz Toprak Yenilenebilir Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.'nin birleştirme süreci tamamlanmıştır. Bugün yapılan genel kurullarda birleşme işlemi onaylanmış ve tescil işlemleri için resmi kurumlara başvuruda bulunulmuştur. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.

Saygılarımızla, Derlüks Yatırım Holding A.Ş."

Editör: Abdurrahman Zougari