İş anlaşması haberi hisseyi uçurdu şirket yalanladı!

Smart Yazılım şirketi tarafından 20.11.2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda stratejik ve finansal olanakların değerlendirilmesi hususunda yerli ve yabancı yatırım firmaları ile yatırım amaçlı görüşmelere başladığı duyurulmuştu. 

Şirketin bu açıklamasının sonrasında çeşitli basın, yayın ve sosyal medya uygulamalarında iş görüşmelerinin kesin sonuçlandığı yönünde çıkan haberlere ilişkin açıklamlarda bulundu.

Kesin Sonuç Yok!

"Smartiks Yazılım A.Ş. ile Total Specific Solutions (TSS)  arasında görüşmelere başlanmıştır. Bu aşamada henüz bağlayıcı ve sonuçlanmış bir karar bulunmamaktadır". İfadeleri kullanıldı

Çıkan bu söylentilerin ardın hisse fiyatı 22,48 TL fiyatından üç günde 28,08 TL fiyatıan çıktı. Bu ani yükselişten sonra Borsa İstanbul harekete geçti ve hissede kredili işlemleri 22 Aralık tarihine kadar durdurdu.

Söylentilere İlişkin Şirketin KAP Açıklaması;

Şirketimiz tarafından 20.11.2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda stratejik ve finansal olanakların değerlendirilmesi hususunda yerli ve yabancı yatırım firmaları ile yatırım amaçlı görüşmelere başladığı duyurulmuştur.

Bu açıklamamız sonrasında çeşitli basın, yayın ve sosyal medya uygulamalarında haber ve/veya yorumlar yapıldığı görülmekte olup, yatırımcılarımızın tam ve doğru bilgilendirilebilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin 9. maddesi uyarınca işbu açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Şirketimiz Smartiks Yazılım A.Ş. ile Total Specific Solutions (TSS)  arasında görüşmelere başlanmıştır. Bu aşamada henüz bağlayıcı ve sonuçlanmış bir karar bulunmamaktadır. Belirttiğimiz üzere söz konusu sürece ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

SPK'ya Şikayet: Bu Hissede İşlem Yapanlar Hakkında Eşi Benzeri Görülmemiş Açıklama! SPK'ya Şikayet: Bu Hissede İşlem Yapanlar Hakkında Eşi Benzeri Görülmemiş Açıklama!

İlaveten, kaynağı belli olmayan haberde yer alan finansal verilerimiz son dönem finansal tablo dipnotlarımızda zaten açıklanmış olup, başkaca bir öngörü/beklenti şirketimiz tarafından hiçbir yerde ifade edilmemiştir.

Değerli Yatırımcılarımıza süreçle ilgili gelişmelerin SPK mevzuatı çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.org.tr) aracılığıyla kamuya duyurulmakta olduğunu hatırlatır,  Şirketimiz kaynaklı olmayan haber ve paylaşımlara itibar etmemelerini önemle rica ederiz.

Editör: Nida Türk