Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. (GLCVY), 20 Aralık 2023 tarihinde İş Faktoring A.Ş. tarafından gerçekleştirilen tahsili gecikmiş alacak satışında, 7,6 milyon TL anapara büyüklüğündeki ticari portföyünün ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandığını duyurdu. Bu önemli başarıya toplamda 4 varlık yönetim şirketinin katıldığı belirtildi.

İhale sonuçlarının kesinleşmesi, ihaleyi açan şirket Yönetim Kurulu'nun onayına bağlı olarak gerçekleşecek. Onay sürecinin tamamlanmasının ardından, sözleşmenin imza süreci ve satışa konu alacakların devir işlemleri başlatılacaktır.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Şirketimiz, İş Faktoring A.Ş. 20/12/2023 tarihinde  gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında, satışa çıkarılan 7,6 milyon TL anapara büyüklüğündeki ticari portföyünün ihalesini en yüksek teklifi vererek  kazanmıştır. Bu ihaleye toplam 4 varlık yönetim şirketi katılmıştır.

İhale sonuçlarının kesinleşmesi ihaleyi açan şirket Yönetim Kurulu'nun onayına bağlı olup, onay sonrası sözleşmenin imza süreci ve satışa konu alacakların devir işlemleri başlatılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Enerji Şirketinden Yatırımcısına Büyük Temettü Fırsatı! Enerji Şirketinden Yatırımcısına Büyük Temettü Fırsatı!
Editör: Abdurrahman Zougari