ODINE Halka Arzı Bugün Borsada İlk Tavanı Kaç Lira! ODINE Halka Arzı Bugün Borsada İlk Tavanı Kaç Lira!

Şirket hakkında özet bilgi ;
''  Türkiye'nin güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Enerji , 2010 yılındaki kuruluşundan 2016 yılına kadar güneş enerjisi üretim sistemlerine ilişkin olarak; EPC (Engineering, Procurement and Construction - Mühendislik, Tedarik ve İnşaat) hizmetleri ile güneş enerjili sulama sistemleri üzerinde faaliyet göstermiştir.
Şirket bu kapsamda, ihtiyaca özel olarak proje hazırlanması, gerekli ekipmanların temini ve bunların sahada kurularak çalışır şekilde teslim hizmetlerini sunmuştur. Şirket, 2016 yılından itibaren ise kurduğu tesislerde güneş paneli üretimi yapmaya başlamış, ürün ve hizmet gamını genişletmiştir. ''

Şirket’in ortalama halka arz öncesi özkaynak değeri 752.066.752 USD olarak hesaplanmıştır.
Hesaplanan halka arz öncesi özsermaye değeri üzerinden %20 iskonto oranı uygulanarak hisse başına halka arz fiyatı 108,60 TL olarak hesaplanmıştır.

Nihai Şirket değeri tespit edilirken, QNB Finans Yatırım tarafından konu alınan BİST’te işlem gören elektrik
ekipmanları üreten benzer şirketler çarpanları yönteminden elde edilen değere %15, BİST Yıldız Pazar
şirketler (Banka, Sigorta ve Finansal Hizmetler şirketleri hariç) çarpanları yönteminden elde edilen değere
%35, yurt dışı benzer şirketler çarpanları yönteminden elde edilen değere %0 ve indirgenmiş nakit akımları yöntemine %50 ağırlık verilerek piyasa değeri hesaplanmıştır.

QNB Finans Yatırım tarafından kullanılan yöntemler ve ilgili çalışmalar dikkate alınarak yapılan incelemeler sonucunda, belirlenen 108,60 TL halka arz fiyatının makul olduğu kanaatine varılmıştır.

Editör: Hüsniye Güncan