Metal ve cam sanayi alanlarında faaliyet gösteren şirketten 21 milyon liralık bir anlaşma duyurusu geldi!

Formet Metal ve Cam Sanayi A. Ş. (FORMT) yeni bir sipariş için yaptıkları anlaşmayı Kamuoyu Aydınlatma Platformu'ndan (KAP) duyurdu. 

Libya kökenli bir firma ile çeşitli model ve ebatlarda tamboy fırın satışı siparişinin kesinleştiğini ve anlaşmaya varıldığını duyuran firma, şirket detaylarına yer vermedi. 

Kırk konteynerlık bu anlaşmanın toplam bedeli 759.712 Amerikan doları oldu. Güncel kura baktığımızda toplam 759.712 dolarlık anlaşma bedeli 21.068.507,92 Türk Lirasına tekabül ediyor. 

Şirketin KAP Açıklaması

Şirketimiz ile Libya kökenli bir firma arasında 40 konteynerlik toplam bedeli 759.712 USD olan pişirici grubundan çeşitli model ve ebatlarda tamboy fırın satışı için kesin olarak anlaşmaya varılmış olup, mevcut iş hacminin gelecek seneler için de büyütülerek devam ettirilmesine ve ilgili öngörülerin en kısa sürede oluşturulmasına karar verilmiştir.
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

FORMT Hisse

Metal ve cam sanayi alanında çalışan ve borsada FORMT koduyla işlem gören Formet Metal ve Cam Sanayi A. Ş., dün borsada işlem yasağı alan hisseler arasına girmişti. 

Dev Holding Hissesinde 2,5 Milyonluk Satış! Dev Holding Hissesinde 2,5 Milyonluk Satış!

  

Editör: Zeynep Nur Özdemir