Dünya Teknoloji Devlerine Yatırım Yapan Fon Neden Yükselemiyor? Dünya Teknoloji Devlerine Yatırım Yapan Fon Neden Yükselemiyor?

JCR Avrasya Derecelendirmesi İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.'yi "BBB (Tr)" ile Değerlendirdi

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş., Türkiye'nin önde gelen çelik üreticilerinden biri olan İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.'nin kredi notunu açıkladı. Şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu "BBB (Tr)" olarak belirlenirken, görünümü "Stabil" olarak değerlendirildi. Kısa Vadeli Ulusal Kredi Rating Notu ise "J2 (Tr)" olarak belirlenmiş ve görünümü "Stabil" olarak belirlenmiştir.

Ayrıca, JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.'nin uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notunu "BB" olarak belirlerken, görünümünü "Negatif" olarak saptadı.

KAP Açıklaması:

"Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kurum Kredi Rating Notu “BBB (Tr) ” ve görünümü de “Stabil” olup, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Rating Notunu “J2 (Tr)” görünümünü ise “stabil” olarak belirlemiştir.JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. Şirketimizin uzun vadeli yabancı ve yerel para cinsinden uluslararası notunu “BB”, görünümlerini ise “negatif” olarak belirlemiştir."

Editör: Bengüsu Ogelman