Son günlerde gerçekleştirdiği önemli iş anlaşmalarıyla gündeme gelen Kuzeyboru A.Ş., yatırımcılarına olumlu sinyaller gönderiyor. Şirket, sadece son bir hafta içerisinde duyurduğu ortalama 202,3 milyon TL'lik anlaşmalarla dikkatleri üzerine çekti. Bu başarı, Kuzeyboru'nun hisse senedine olumlu bir etki yarattı.

23 Ocak 2024 tarihi itibariyle KBORU hissesi, %10 değer kazanarak 86,35 TL'den kapandı. Bugün ise tavan fiyattan açılarak 114 TL'ye kadar yükseldi. Kuzeyboru hisse senedinin aylık en düşük fiyatı 40,18 TL, en yüksek fiyatı ise 114 TL olarak kaydedildi. Firma değerlemesine göre fiyat/kazanç oranı 11,82 olarak belirlenirken, piyasa değeri ise 8,64 milyar TL olarak hesaplandı.

%17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor! %17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor!

Kuzeyboru A.Ş., Aralık ayında 36,20 TL fiyattan halka arz olmuştu. Halka arzın büyüklüğü ise 868,8 milyon TL olarak açıklanmıştı. Şirket, halka arzdan elde ettiği geliri yeni yatırımlar ve kapasite artırımları için kullanma kararı almıştı.
 

Aksaray merkezli olarak 2001 yılında kurulan Kuzey Boru, doğal gaz başta olmak üzere plastik boru ve çeşitlerinin üretimi konusunda faaliyet gösteriyor. Şirket, borulara yönelik ek parça ve kaynak makinesi gibi ekipmanlar üreterek sektörde önemli bir konuma sahip. Şirket, Türkiye'nin yanı sıra Ortadoğu, Afrika, Avrupa ve Asya pazarlarında da varlık göstermektedir. 
 

Editör: Abdurrahman Zougari