Bu yıl halka arz edilen ve yılın son ayında sözleşmelerini artıran CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., yeni bir iş kazandığını duyurdu. Geçtiğimiz hafta Uzunlar İplik ile 9,5 milyon dolarlık bir sözleşme imzalayan şirket, bu sefer Fuat Özsoy İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 12,4 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığını açıkladı. Şirket, iki şirket arasında güneş enerjisi santrali kurulumu için yapılan sözleşmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

Açıklamada, sözleşme tutarının katma değer vergisi (KDV) hariç 12.455.595,00 ABD doları olduğu belirtildi. Bu tutarın TL karşılığının ise sözleşmenin imza tarihi itibarıyla toplamda 362,8 milyon lira olduğu kaydedildi. İki taraf arasında anlaşılan projenin önümüzdeki yıl içinde tamamlanması planlandığı ifade edildi. CW Enerji, Mayıs ayının ilk haftasında halka arz edilmiş ve 3,26 milyar lira büyüklüğünde bir talep görmüştü.

Borsada Üç Hisseye Yasak Geldi! Borsada Üç Hisseye Yasak Geldi!

Şirket hisseleri (CWENE), 108,6 TL fiyatla işlem görmeye başlamış, ancak seçim gündeminden etkilenerek üçüncü gününde taban seviyesini görmüştü.

Editör: Burhanettin Ercuman