Koza Polyester, 5-6-7 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen halka arz ile 1.087.555.000 TL büyüklüğünde bir işlem hacmi yakaladı. Yatırımcıların gösterdiği yoğun ilgi sonucu rekor katılım gerçekleşti ve halka arz sonuçları merakla bekleniyor. Sonuçlara göre, maksimum 20 Lot (₺490) dağıtım yapıldı ve yaklaşık 1.700.000 yatırımcının katıldığı tahmin ediliyor.

Fonun kullanım yerine baktığımızda, %75-80'lik bölümün finansal borç ödemeleri ve mevcut kredilerin kapatılmasına ayrıldığını görüyoruz. Geriye kalan %20-25'lik bölüm ise işletme sermayesi olarak değerlendirilecek.

SKYMD işlem günü belli oldu! SKYMD işlem günü belli oldu!

Koza Polyester, Gaziantep'te Akınal ailesi tarafından 2012 yılında kurulmuştur. Türkiye'nin kontinü polimerizasyon'dan polyester elyaf üreten ikinci şirketi olan Koza Polyester, elyaf üretiminde Avrupa'nın en büyük kapasitelerinden birine sahiptir. Şirket, 2013 yılı sonunda üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Koza Polyester, geniş üretim kapasitesi sayesinde polimer/cips kullanan firmalar (FDY, POY, BCF Spunbond, Film, Plastik ve masterbatch üreticileri), PVC & Kablo, Kauçuk, suni deri ve diğer plastik endüstrilerine hitap edebilmektedir.

KOPOL) Koza Polyester San. ve Tic. A.Ş.