Microsoft, ChatGPT’yi uygulamalarına ekleyecek.

Microsoft,  sohbet robotu ChatGPT’nin sahibi OpenAI tarafından geliştirilen yapay zekayı Microsoft 365 yazılım paketine entegre etmekte olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin ilk VR korku oyunu çıktı! Türkiye’nin ilk VR korku oyunu çıktı!

● Bu entegrasyon Microsoft’un muhtemelen en büyük yapay zeka atılımı. Piyasadaki lider iş yazılımı olan Microsoft 365’in şirket geliri içindeki payı Bing’den çok daha büyük.

● PowerPoint ve Excel bu üretimsel yapay zeka özelliklerine birkaç ay içinde kavuşacak. Microsoft’tan alınan bilgilere göre bu entegrasyon çalışması, en büyük ABD şirketlerinden 8’inin de aralarında bulunduğu, ismi açıklanmayan 20 kurumsal müşteriyle başlayacak.

● Getirilen en önemli özellik Microsoft 365 Copilot. Bu özellik PowerPoint, Word, Excel ve Outlook araçlarını içeren yazılım paketinin, sunumlar ve belgeler oluşturulmasına ve e-postaların doğal dil desteği kullanılarak özetlenmesine olanak sağlıyor.

● Son mali yılda Office ürünleri ve bulut hizmetlerinden yaklaşık 45 milyar dolar gelir elde edilirken, Microsoft’un arama ve reklamcılık geliri yaklaşık 11,5 milyar dolar seviyesinde kaldı.

Editör: Erdem Yeşilyurt