Migros Ticaret A.Ş. (MGROS), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bir bildirimle CRC Danışmanlık ve Organizasyon A.Ş.'nin sermayesine iştirak edeceğini duyurmuştur.

Yapılan son açıklamaya göre, CRC Danışmanlık ve Organizasyon A.Ş.'nin ödenmiş sermayesini temsil eden payların %50'sini, toplamda 200.000 adet payı 2.900.000 Amerikan Doları değerindeki Türk Lirası bedelle satın alma kararı alınmıştır. Bu karar, CRC Danışmanlık ve Organizasyon A.Ş. ile olan ortaklığın güçlendirilmesi ve yeni iş fırsatlarının değerlendirilmesine olanak sağlayacak önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

İlgili KAP bildirimi aşağıda yer almaktadır:

Online ve fiziki mağazalarımızda hazır/paketli yemek satış kanallarını güçlendirmek ve personel yemek ihtiyacına destek olmak amacıyla yeni yatırım fırsatları değerlendirilmiştir. Bu kapsamda, paketli yemek üretimi ve satışıyla uğraşan 10.000.000 TL nominal sermayeli CRC Danışmanlık ve Organizasyon Anonim Şirketi'ne ("CRC") yatırım yapılmasına karar verilmiş ve CRC'nin ödenmiş sermayesini temsil eden %50'ye denk gelen 200.000 adet payın 2.900.000 Amerikan Doları karşılığı Türk Lirası bedelle satın alınmasına karar verilmiştir.

Buna göre, CRC'nin ödenmiş sermayesini temsil eden %25'e denk gelen 100.000 adet pay Migros Ticaret A.Ş. tarafından, diğer %25'e denk gelen 100.000 adet pay ise bağlı ortaklık olan Dijital Platform Gıda Hizmetleri A.Ş. ("Dijital Platform") tarafından devralınacaktır. Pay devir bedeli kapanış tarihindeki şartlara göre uyarlanacak ve değişebilecektir.

Dev Aracı Kurum 11 Hissede Hareket Bekliyor Dev Aracı Kurum 11 Hissede Hareket Bekliyor

Kapanış tarihi, gerekli şartların tamamlanmasını takiben belirlenecek ve en geç 15 Kasım 2023 olacaktır.

Editör: Burhanettin Ercuman