YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş., yaklaşık 2 milyar TL değerinde yeni bir iş ortaklığına imza attığını duyurdu. Şirket, toplam bedeli 1.689.778.208,08 TL olan bir sözleşmeye imza attığını belirtti.

KAP'a yapılan açıklamada, şirketin önde gelen bir sağlık grubuyla anahtar teslim Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu kapsamında yeni bir sözleşme imzaladığı açıklandı. Sözleşmenin toplam değeri 43.718.691,8 USD+KDV olarak belirlenmiş olup, böylelikle toplam sözleşme bedeli 71.488.691,8 USD+KDV seviyesine ulaşmıştır. Müşterinin Türkiye'nin çeşitli illerindeki enerji tüketimini karşılamak amacıyla GES tesisleri kurulması için şirketin arazi bulma, fizibilite çalışmaları, izinlerin alınması, mühendislik ve inşaat çalışmaları gibi süreçleri gerçekleştireceği belirtilmiştir.

Milyonlarca TL'Lik İhalede Birinci Oldu! Milyonlarca TL'Lik İhalede Birinci Oldu!

Bu proje kapsamında, alanında öncü bir ESCO (Enerji Servis Şirketi) firmasıyla iş birliği yaparak finansman çözümü sağlandığı ifade edilmektedir. Sözleşme ve iş birliği detaylarının önümüzdeki günlerde yapılacak lansmanla kamuoyuyla paylaşılacağı belirtilmiştir. Şirket, bu gelişmeyi kamuoyuna ve ortaklarına saygıyla duyurdu.

Editör: Burhanettin Ercuman