Gıda Devi Tam 1.2 MİLYAR TL Temettü Dağıtacak! Gıda Devi Tam 1.2 MİLYAR TL Temettü Dağıtacak!

26.04.2023 tarihinde halka arz olan CW Enerji Mühendislik, göz kamaştıran rakamlara imza attı! 

Şirketin KAP açıklaması şu şekilde:
 

"Şirketimiz ile müşterimiz Anatolia Porselen Seramik A.Ş. arasında 13.05.2022 tarihinde, güneş enerjisi paneli satışı konusunda KDV Hariç 8.947.483 USD (SekizMilyonDokuzYüzKırkYediBinDörtYüzSeksenÜçAmerikanDoları) tutarlı bir sözleşme imzalanmıştı. Söz konusu sözleşmeye istinaden tarafımıza müşteri tarafından 27.05.2022 tarihinde 87.721.123,33 TL (SeksenYediMilyonYediYüzYirmiBirBinYüzYirmiÜçTürkLirasıOtuzÜçKuruş) avans ödemesi yapılmıştır. Müşterimizin panel satışına ilişkin ürün teslimi, sözleşme şartları gereği henüz gerçekleştirilmemiştir."

"Müşterimiz ile satış sözleşmesine konu panellerin yer alacağı projenin montajına ilişkin, bildirim tarihi itibariyle, müşterinin İzmir İlinde yer alan fabrikasının çatısına, 16.500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu konusunda panel satışına ek olarak KDV Hariç 5.892.618 USD (BeşMilyonSekizYüzDoksanİkiBinAltıYüzOnSekizAmerikanDoları)(Sözleşme imza tarihi itibariyle bu tutar, TCMB Döviz alış USD/TL kuru ile KDV hariç toplam 154.615.225 TL'dir.) tutarlı güneş enerjisi santrali kurulumu sözleşmesi imzalanmıştır. Şirketimize yapılacak ödemeler, her iki sözleşme için de hak ediş usulüne göre gerçekleştirilecek olup söz konusu projenin, 2024 yılının 1. çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ÖNCEKİ KAPANIŞ
Son kapanış fiyatı
₺215,80
GÜNLÜK ARALIK
Önceki günün en yüksek fiyatıyla en düşük fiyatı arasındaki fark
₺211,50 - ₺223,10
YILLIK ARALIK
Geçtiğimiz 52 hafta içindeki en yüksek fiyatla en düşük fiyat arasındaki fark
₺103,10 - ₺223,10
PİYASA DEĞERİ
Şirketin hisse bedelinin, tedavüldeki hisse senetlerinin toplam sayısı ile çarpıldığı değer tespit yöntemi.
26,64 Mr TRY
ORT. HACİM
Geçtiğimiz 30 gün içinde alınıp satılan hisselerin günlük ortalama sayısı
5,50 Mn

Şirket hakkında:

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır. Yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle güneş paneli üretim firmalarından biridir.

CW Enerji, güneş enerji santrallerinin (GES)  yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisanslı ve lisanssız santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, ayrıca lisanssız üretim yönetmeliğine uygun olarak projeler planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile kurulum sonrası teknik bakım, onarım konularında da hizmet veriyor. Endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da çözümler sunuyor. Şebeke bağlantılı (On-Grid) sistemlerin yanı sıra şebekeden bağımsız akü destekli sistemler (Off-Grid), güneş enerjili sulama sistemleri, LED aydınlatma sistemleri, güneş enerjili kamera sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

CW Enerji, yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesi ile kaliteden ödün vermeyen ve müşteri memnuniyetini birinci derecede misyon edinmiş bir anlayışla faaliyetini sürdürmektedir.

"TÜRKİYE’NİN 408. ŞİRKETİYİZ"

CW Enerji, Türkiye’de sanayi faaliyet alanındaki en büyük kuruluşları tespit etmek için İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası tarafından yapılan, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” İSO 500 2017 sıralamasında, 2017 yılında gerçekleştirmiş olduğu net satışı ile listenin 408’inci sırasında yer almıştır. İSO500 sıralamasına güneş enerjisi sektöründen adını yazdırmayı başaran tek firma olan CW Enerji, “Üreten güçlü Türkiye” hedefiyle ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaya devam etmektedir.

KALİTE VE SERTİFİKASYON

CW Enerji, insanoğlunun yaşamını daha sürdürülebilir kılabilmek için duyarlı davranarak yeni teknolojiler sunan, tüm ürün ve hizmetlerinde önceliği müşteri odaklılık ve yüksek kalite olan, sektörde fark yaratan ve kendi sektöründe dünya lideri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir firmadır. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO/IEC 27001:2017, ISO 50001:2018, ISO 10002:2018, UL, IEC standartlarındaki fabrikamızda üretilen güneş panellerimiz, sertifikasyon uygunluğu ve düzenleyici standartları doğru olarak sağlayabilmesi için bağımsız test kuruluşlarınca test edilmektedir. CW Enerji sahip olduğu bu değerler ile ürettiği güneş panelleri “30 yıllık linear performans garantisi” dünyanın önde gelen reasürans şirketleri tarafından güvence altına alınmıştır.

MİSYONUMUZ & VİZYONUMUZ

CW Enerji, yaşadığımız gezegenin enerji ihtiyacını temiz kaynaklarla karşılamak için öncülük ederek, güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırıp, insanoğlunun geleceğini yeni teknolojiler ile destekleyip, dünya ekonomisine katkı sağlamayı ve gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmayı amaç edinmektedir. CW Enerji, dürüst, güvenilir, ilkeli ve fikir sahibi bir kuruluş olarak varlığını uzun süreler devam ettirebilmeyi görev edinmektedir.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

CW Enerji, kuruluşundan bugüne kadar birlik ve bütünlük, anlayış, mükemmellik, sorumluluk, yaratıcılık gibi unsurları temel alan değerleri esas almaktadır. Sürekli gelişim felsefesi ile faaliyet gösteren CW Enerji, bunu alanlarında derin bilgi birikimine sahip, tecrübeli ve yetenekli kişilerden oluşan değerli ekibiyle gerçeğe dönüştürmektedir. CW Enerji’de, çalışmak bir zorunluluk olmaktan çıkarak, eğlenceli bir alışkanlık haline gelmektedir.

Editör: Ceyda Güven