BIST100 Analizi ve SAT Sinyali Veren Hisseler! BIST100 Analizi ve SAT Sinyali Veren Hisseler!

Borsa İstanbul'da QUAGR koduyla işlem gören şirket, yeni bir iş anlaşmasıyla milyonluk bir sözleşme imzaladığını duyurarak gündeme geldi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, bedeli tam 7.838.386 TL tutarında olan bir satış sözleşmesi imzaladığını bildirdi.

Söz konusu sözleşme, İNALOĞLU İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. tarafından Hatay Gülderen TOKİ 2313 Konutları kapsamında inşa edilecek 639 adet konut için yapılmıştır.

QUA GRANITE HAYAL YAPI VE ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. adlı şirketin, üretim faaliyetlerine Temmuz 2016'da Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi'nde başladığı belirtilmektedir. Şirket, teknik granit ve sırlı granit (granit karo) üretimi yapmaktadır. Türkiye'nin en büyük teknik granit üretim tesisi olan QUA Granite, yıllık kapasitesini 41 milyon m²'ye çıkarmıştır. Şirket, binin üzerinde çalışanıyla hizmet vermektedir ve ihracatının %25'ini gerçekleştirmektedir. Avrupa ülkeleri ve ABD başta olmak üzere 100'ün üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Ayrıca, yurt içinde 57 bayiye ve yurt dışında büyük distribütörlere ve yapı market zincirlerine ürün sağlamaktadır.

QUA Granite, geniş bir ürün yelpazesine sahip olup, müşteri taleplerine göre portföyünü güncellemektedir. Şirket, standart kalınlıkta teknik granit ve sırlı granit üretiminin yanı sıra farklı yüzey seçenekleriyle üretim yapmaktadır.

QUA Granite, ARGE ve tasarım departmanında sürekli çalışmalar yaparak ürün gamını genişletmekte ve piyasa taleplerine uygun ürünler sunmaktadır.

Editör: Burhanettin Ercuman