Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor! Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor!

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) ve IC İçtaş Güneş Enerji Üretim ve Tic. A.Ş., Erzin-2 GES Projesi İçin Büyük Bir İş Birliğine İmza Attı!

Bugün itibarıyla, Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) ile IC İçtaş Güneş Enerji Üretim ve Tic. A.Ş. arasında önemli bir iş birliği gerçekleşti. İki şirket arasında "Erzin-2 GES Projesi için Mühendislik, Ekipman Tedarik ve Devreye Alma İşleri" kapsamında, KDV hariç olmak üzere 3.250.000,00 USD ve 158.762.645,48 TL toplam tutarında bir sözleşme imzalandı.

Sözleşme bedeli, KDV hariç güncel kurla birleştirildiğinde toplamda 253.030.845,48 TL'yi bulmaktadır. Bu anlaşma, her iki şirketin enerji sektöründeki güç birliğini temsil ediyor ve Erzin-2 GES Projesi'nin mühendislik, ekipman tedarik ve devreye alma işlerinde başarıyla işbirliği yapacaklarını gösteriyor.

KONTR ve IC İçtaş Güneş Enerji Üretim ve Tic. A.Ş.'nin yaptığı bu önemli anlaşma, sektördeki büyüme ve yenilik potansiyelini artırarak, Türkiye'nin enerji alanındaki projelerine katkı sağlamayı hedefliyor. İki şirketin bir araya gelmesi, sektördeki güçlü uzmanlıklarını birleştirerek projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasına olanak tanıyacak.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Şirketimiz ile IC İÇTAŞ GÜNEŞ ENERJİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş. arasında,  "Erzin-2 GES Projesi için Mühendislik, Ekipman Tedarik ve Devreye Alma İşleri" kapsamında bugün tarihi itibarıyla KDV hariç, 3.250.000,00 USD ve 158.762.645,48 TL, toplam tutarında sözleşme imzalanmıştır. 

Sözleşme bedeli KDV hariç güncel kurla toplam 253.030.845,48 TL 'dir.

Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Editör: Abdurrahman Zougari