A1 Portföy Yüklü miktarda AGROT Hissesi Alımı Gerçekleştirdi A1 Portföy Yüklü miktarda AGROT Hissesi Alımı Gerçekleştirdi

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.(ZOREN), Türkiye'nin önde gelen enerji şirketi olarak, elektrikli araç şarj istasyonları ve bu alandaki projeler konusundaki başarısını uluslararası bir boyuta taşıyor. 21 Haziran 2023 tarihli özel durum açıklamasına göre, şirket, yurt dışında genişleme yolunda önemli bir adım attı.

Özel durum açıklamasına göre, şirketin %100 hissedarlığındaki dolaylı iştiraki, Avusturya ve Hollanda'da "Electrip Austria GmbH" adında yeni bir şirket kurdu.

KAP Açıklaması:

"21.06.2023 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden; Şirketimizin Türkiye'de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak amacıyla, Avusturya'da, Hollanda'da kurulu dolaylı iştirakimiz Electrip Global B.V.'nin %100 hissedarlığında "Electrip Austria GmbH" unvanlı bir şirket kurulmuştur. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir. "