ÜNLÜ&Co, Şok Marketler (SOKM) için belirlediği hedef fiyatını güncelledi!

Şirket, hedef fiyatını 95 TL olarak revize etti. Bu güncellenmiş hedef fiyat doğrultusunda, şirketten beklenen potansiyel getiri oranı %75 olarak öngörülüyor.ÜNLÜ&Co, Şok Marketler için "AL" önerisinde bulundu.

BofA Bu Hisselerde 397.2 Milyon TL'lik Satış Yaptı BofA Bu Hisselerde 397.2 Milyon TL'lik Satış Yaptı

ÜNLÜ&Co'nun SOKM için yaptığı açıklama şöyle:

"Şok Marketler’i model portföyümüze dahil ediyoruz. Tüketicilerin, hükümetin son dönemde uygulamaya koyduğu ekonomik sıkılaşma önlemlerinin etkilerini 2024 daha fazla yaşaması muhtemeldir. Ancak, perakendecilerin rekabetçi fiyatlandırma stratejileri ve market harcamalarının düşük talep esnekliği göz önüne alındığında, bu zorlukları etkili bir şekilde yönetebilmeleri ve maliyet artışlarını genel kârlılık üzerinde sınırlı bir etkiyle fiyatlarına yansıtabileceklerini düşünüyoruz. Sektör, negatif işletme sermayesi tutma kabiliyeti sayesinde kayda değer bir nakit yaratma kapasitesine sahiptir. Bu özellik, bu şirketleri yüksek faiz ortamında avantajlı bir şekilde konumlandırmakta ve potansiyel olarak finansal gelirlerini artırmaktadır. Ayrıca TL'deki potansiyel istikrarla birlikte, yatırımcılar döviz geliri olan ve ihracat odaklı şirketler yerine TL bazlı faaliyetleri olan şirketleri tercih edebilir. Şok özelinde ise, Yıldız Holding'in (ana şirket) finansal pozisyonundaki iyileşmenin Şok'un değerlemesini destekleyebileceğini düşünüyoruz. Son olarak, Şok, yurtiçi benzerlerine kıyasla en düşük çarpanlarda işlem görmektedir (2024B F/K 6.5x)"

Ayrıca, şirket model portföyünde de değişiklik yaptı.

Coca-Cola İçecek'i model portföyünden çıkaran şirket, yerine Yapı Kredi ve Şok Marketleri'ni ekledi. Böylece, model portföyü Turkcell, Türkiye Sigorta, MLP Sağlık, Sabancı Holding, Ülker, Yapı Kredi ve Şok Marketler'den oluşuyor.

Editör: Ceyda Güven