Halka arz yatırımcılara güzel haberler getiriyor!

Reeder Teknoloji (REEDR) şimdi Borsa'ya geliyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), perşembe akşamı sonunda geleneksel toplantısını tamamlayarak Reeder Teknoloji'nin halka arzını onayladı.

Şirket ve halka arz detaylarına bir göz atalım:

Teknoloji Firmasından Halka Arz Başvuru! Teknoloji Firmasından Halka Arz Başvuru!

Talep Toplama Tarihleri: 13-14-15 Eylül, Çarşamba-Perşembe-Cuma

Dağıtım Şekli: Bireysele eşit

Halka Arz Miktarı: 215.000.000 lot

Halka Arz Fiyatı: 9.30 Türk Lirası

Halka Arz Büyüklüğü: 1.999.500.000 Türk Lirası

Konsorsiyum: Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Yatırım Finansman ve Ziraat Yatırım

Şirket Hakkında Bilgiler:

Reeder Teknoloji, Türkiye'nin tek yerli akıllı telefon üreticisi olarak öne çıkıyor!

Sadece telefonlar değil, aynı zamanda tabletler, akıllı saatler, robot süpürgeler ve kızılötesi ateş ölçerler gibi ürünler üretiyorlar. Şirket, Samsun merkezli bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Reeder Teknoloji'nin halka arzı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Yatırım Finansman ve Ziraat Yatırım gibi kuruluşlar tarafından oluşturulan bir konsorsiyum aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Şirketin sermayesi 780.000.000 Türk Lirası'ndan 938.000.000 Türk Lirası'na yükseltilmeyi planlıyor.

Halka arz edilecek 158.000.000 Türk Lirası nominal hissenin yanı sıra 39.000.000 Türk Lirası değerinde ortak satış da yapılacak.

Bu kaynaklar, yeni yatırımların yanı sıra Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına da aktarılacak.

2022 yılında, Reeder Teknoloji'nin toplam satışlarının %98,13'ü maliyet avantajının etkisiyle akıllı telefonlardan oluşuyor.

Şirket:

Tütün depolarını teknoloji üslerine dönüştürdü ve gelirini son üç yılda dört katına çıkardı!

2010 yılında yeni nesil teknoloji ürünleri üretmek amacıyla kurulan Reeder Teknoloji, Türkiye'nin önde gelen yerli akıllı telefon üreticilerinden biri haline geldi. Şirket, son üç yılda toplam satış hasılatını bileşik bazda %98 oranında artırdı. Başlangıçta e-kitap okuyucularıyla başlayan teknoloji ürünleri serüvenini, tabletler, akıllı saatler, robot süpürgeler ve akıllı telefonlar gibi ürünlerle genişletti. Son olarak LED TV üretimine de başlayan Reeder Teknoloji, halka arz sürecine de hazırlanıyor.

Hasılat bazında son üç yıllık bileşik büyüme oranı %98 olarak gerçekleşti. Bu etkiyle 2022 yılında toplam ciro, bir önceki yıla göre %108,87 artarak 942,8 milyon Türk Lirası'na yükseldi. Şirketin bu yılın Mart ayına kadar olan cirosunun %98,22'sini cep telefonları oluşturuyor. Diğer ürünlere göre daha yüksek olan piyasa talebi ve maliyet avantajı, cep telefonlarının satışlarının ağırlıklı olarak olmasının temel nedenidir.