Bedelsiz potansiyeller, şirketlerin bilançolarının açıklanmasının ardından ortaya çıkmaktadır. Bu potansiyeller arasında en yüksek olanı Naturel Yenilenebilir Enerji #NATEN'dir ve %10467 olarak hesaplanmaktadır.

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin sermayesini artırmak için mevcut hissedarlara yeni hisse senetleri dağıtarak gerçekleştirdiği bir işlemdir. Bu işlem, mevcut hissedarların paylarını artırırken şirketin sermayesi de artar. Ancak bedelsiz sermaye artırımı, hisse senetlerinin fiyatını etkileyebilir ve kontrolün el değişmesine neden olabilir.

SON DAKİKA! Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı! SON DAKİKA! Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı!

Bedelsiz sermaye artırımı sırasında şirketin çıkaracağı yeni hisse senetleri ücretsiz olarak mevcut hisse senetlerine oranla dağıtılır. Bu nedenle, mevcut hissedarlar elindeki paylarını artırırken şirketin sermayesi de artar. Ancak, bedelsiz sermaye artırımı sonucunda hisse senetlerinin fiyatı piyasa koşullarına ve beklentilere göre artabilir veya azalabilir.

Bedelsiz sermaye artırımı, mevcut hissedarların paylarını artırırken şirketin kontrolünün el değiştirmesine veya hissedarların haklarının azalmasına neden olabilir. Ancak aynı zamanda, mevcut hissedarların elinde daha fazla hisse senedi olması nedeniyle daha yüksek bir kâr elde etme potansiyeli de sağlayabilir.

Naten Naturel Yenilenebilir Enerji – BorsAnalist

Editör: Burhanettin Ercuman