5 milyon kişinin talep gönderdiği Tab Gıda şirketi 26 Ekim tarihinde 130 TL baz fiyat ile Borsa İstanbul Yılfız Pazar da işlem görmeye başlayacak.

Tab Gıda halka arzın işlem günü

ODINE Halka Arzı hesaba kaç lot verdi? ODINE Halka Arzı hesaba kaç lot verdi?

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) 52.500.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 261.292.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 26/10/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da  130 TL/pay baz fiyat, "TABGD.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

TAB Gıda Ne İş Yapar?

Şirket, 29 Temmuz 1994 tarihinde kurulmuştur. TAB Gıda ve bağlı ortaklıklarının ana faaliyet konusu; Burger King, Popeyes, Arby’s, Sbarro, Usta Dönerci, Usta Pideci ve Subway markaları altında, franchise lisansı verme ve hamburger, tavuk, pizza, sandviç, döner ve pide restoranları işletmeciliğidir.

Hizmet Alanları ve Lokasyonlar: TAB Gıda, AVM’ler başta olmak üzere cadde restoranları, havalimanları ve otoyollar üzerinde açılan restoranlar ile hizmet vermektedir.

Satış Kanalları: Ürünlerinin satışını iki ana kanal üzerinden gerçekleştirmektedir. Ana satış kanalı, restoranda yapılan banko satışları olup hem kendi işlettiği restoranlar hem de franchise’lar aracılığıyla satışlarını gerçekleştirmektedir. Bunun yanında ürünlerinin satışını üçüncü taraf paket servis sağlayıcılar aracılığıyla paket servis kanalından da gerçekleştirmektedir.

Restoran Sayısı: 31.12.2022 tarihi itibarıyla sistem genelinde 1.468 adet restoran ile hizmet vermektedir.Coğrafi Dağılım: Şirket; Türkiye, Kuzey Kıbrıs, Kuzey Makedonya ve Gürcistan coğrafyalarında hizmet vermektedir.

Editör: Sekna Karaca