Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BARMA), 7 Aralık 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Konya Ereğli'de devam eden yatırım projesi kapsamında enerji santrali kurulumuna yönelik yeni bir iş anlaşması yaptığını duyurdu.

%17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor! %17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor!

Açıklamaya göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'nun onayının ardından yürürlüğe girecek olan bu anlaşma, Barem Ambalaj ile Murel Yatırım İnşaat A.Ş. arasında gerçekleşti.

Anlaşmaya göre, Konya Ereğli'de kurulacak 37,650 MWh mekanik güç kapasiteli Kojenerasyon Tesisi'nin kurulumu, devreye alınması ve test süreçleri 21 ayda tamamlanacak.

Bu süreçlerin başarıyla tamamlanması koşuluyla 31.000.000 USD (otuzbirmilyondolar) tutarında sözleşme imzalandı. 

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Yatırımı devam etmekte olan Konya Ereğli Kağıt üretim tesisinde kurulumuna karar verilen enerji santrali ön lisansı izni için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'ya yapmış olduğumuz TLP-01401145 No'lu ön lisans başvurumuzun onayından sonra yürürlüğe girmek üzere, Şirketimiz ile Murel Yatırım İnşaat A.Ş. arasında 37,650 MWh mekanik gücünde (32 MWh elektriksel güç)  kapasiteli Kojenerasyon Tesisi kurulum, devreye alma ve test süreçleri için 21 ayda devreye alma koşulu ile 31.000.000 USD (otuzbirmilyondolar) tutarında sözleşme imzalanmıştır.

Saygılarımızla,

Editör: Abdurrahman Zougari