Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KATMR), 2024 yılında Türkiye içerisinden 2 milyon 990 bin euro değerinde bir TOMA siparişi aldığını duyurdu. Şirket, bu haberi Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) yaptığı açıklama ile paylaştı ve söz konusu siparişin 2024 yılı içerisinde teslim edileceğini belirtti.

Yapılan anlaşma sonrası hisse pozitif etkilenerek %4.9 artış gösterdi.

Banka Hissesine Hedef Fiyat! Banka Hissesine Hedef Fiyat!

 Katmerciler, savunma ve güvenlik sektöründe faaliyet gösteren öncü Türk araç üstü ekipman üreticilerinden biridir. Şirket, 1985 yılında kurulmuş olup, geniş bir ürün yelpazesiyle zırhlı kara araçları, itfaiye araçları, çevre araçları, taşıma araçları, özel ürünler ve inşaat sektörüne yönelik araçlar gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.

Katmerciler, 2023 yılında yurtdışından önemli siparişler elde etmişti. Şirket, Kenya’dan gelen 91,4 milyon dolarlık HIZIR zırhlı araç siparişi gibi anlaşmalar yapmış ve farklı ülkelerden gelen 39,4 milyon euro’luk zırhlı araç paketi siparişine imza atmıştı. Şirket, 2024 yılında da yeni pazarlara açılmayı ve ihracatını artırmayı amaçlamaktadır.

Editör: Abdurrahman Zougari