Sanayi şirketinden 690 milyon TL'lik dev anlaşması geldi!

Burçelik Vana Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BURVA), dün yaptığı KAP açıklamasında 2.530.000,00 Amerikan Doları tutarında bir vana siparişi aldığını açıkladı. 

Şirketin yaptığı açıklamanın, kur farklı baz alındığında değeri 690.715.300,00 Türk Lirası etmekte.

Şirketin KAP açıklaması:

"Şirketimiz,  yurtiçine satışı gerçekleştirilecek , 2.530.000,00 USD tutarlı (KDV hariç) , Nisan 2024 tarihine kadar teslim edilecek Vanaların Temini konusunda sipariş almıştır."

Burçelik Vana 

BURÇELİK, döküm, makina ve endüstriyel vana üretimi konusunda faaliyet gösteren bir Türk şirketidir. 1968’de kurulmuş olan Burçelik A.Ş.’nin merkezi, Bursa Nilüfer Organize Sanayi bölgesinde bulunuyor. Üretim kapasitesini hızla artıran BURÇELİK, sektörde bilinen bir üretim ve ihraç şirketi olarak boy gösteriyor.

Vana üretim ve pazarlama operasyonları, 1988 yılından itibaren iştiraki Burçelik Vana tarafından yürütülmektedir. Burçelik Vana tasarım, üretim ve bakım hizmetleri yanında büyük projelerin çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Burçelik Vana, Türkiye’de hisseleri Borsa Istanbul – BIST’de işlem gören ilk ve tek vana şirketi olmakla beraber Türkiye’nin ilk kelebek, iki parçalı küresel, top entry küresel vana üretimini gerçekleştiren firmasıdır.

O Şirket Hisselerinde Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Başvurusu Yaptı! O Şirket Hisselerinde Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Başvurusu Yaptı!