SANİCA ISI SANAYİ A.Ş., Irak'ın köklü inşaat firmalarından Doski Holding ile stratejik projeler kapsamında işbirliği için bir iş sözleşmesi imzaladı.

2 yıl sürecek olan Erbil ve Bağdat projelerini kapsayan sözleşme, 500.000 ABD Doları tutarında alt yapı ve üst yapı boru ürünlerinin satışını içermekte.

KAP Açıklaması:

Girişimci Nihat Özçelik ile Söyleşi… Girişimci Nihat Özçelik ile Söyleşi…

"Şirketimiz ile Irak'ın köklü inşaat firmalarından olan Doski Holding firması arasında 2 yıl sürecek Erbil ve Bağdat projeleri ile ilgili olarak 500.000 ABD Doları tutarında alt yapı - üst yapı boru ürünlerinin satışına ilişkin iş sözleşmesi 20.12.2023 tarihinde (bugün) imzalanmıştır.


Kamuoyu ve pay sahiplerinin bilgisine sunarız."

SANICA Ne İş Yapar?

Sanica Isı, dünyanın önde gelen panel radyatör üreticilerinden biri olarak, Sanica ve Energy markalarıyla güçlü bir konumda yer alıyor. Manisa Akhisar OSB'de 57 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren şirket, bu yıl Alarko Carrier'den satın aldığı üretim hattı ile yıllık 3 milyon 305 bin metre tül üretim kapasitesine ulaştı.

Şirketin radyatör üretiminin yüzde 78'ini ihraç ettiği belirtilirken, boru ve bağlantı parçaları üretiminde ise İstanbul Beylikdüzü ve Elazığ OSB'de iki üretim tesisi bulunuyor. Beylikdüzü'nde 9 bin metrekarelik kapalı alanda üst boru ürünleri üreten Sanica Isı, Elazığ OSB'deki tesiste ise altyapı ve üstyapı boru ile bağlantı parçaları üretimi gerçekleştiriyor.

Sanica Isı'nın Kombi üretim tesisi de Manisa Akhisar OSB'de 14 bin 400 metrekare kapalı alana sahip ve yıllık 52 bin adet kombi üretim kapasitesine ulaşıyor. Şirket, Manisa Akhisar'da üretilen kombileri 9 ülkeye ihraç ediyor ve gelecekte elektrikli kombi üretimine de başlamayı hedefliyor.

Editör: Bengüsu Ogelman