Seçim sonrası piyasalardaki durumu sizler için derledik. 
Genel kapsamda piyasalara bakacak olursak ;

Borsada Gerileme
DÜŞÜŞ %6,38 !
Borsa İstanbul BIST100 endeksi güne %6,38 düşüşle devre kesiciyle başladı, gün içinde kayıplarının bir kısmını geri aldı. Kapanışa doğru kayıplar hızlandı. Dolar/TL 19,07  , Euro/TL 21,38 seviyesinin üzerine çıktı.

BIST100 Dışı Hisseler
Küçük hisselere talep var !
Açılışla birlikte tüm endekslerde devre kesicinin çalışmasının ardından seans yeniden açıldığında ise BIST100 dışı ve ulaştırma ile halka arz endeksine gelen alımlarla borsada kayıpların geri alınması çabası yaşandı.

Halka Arz Hisseleri Yükseldi
Seçici hareket !
Gün içinde %2,5'e kadar gerileyen kayıplara rağmen BISTTUMY %1,7'nin halka arz endeksi ise %3,5'in üzerinde yükseliş sergiledi.

Döviz Kurları
Makas geriledi !
Seçim öncesinde yoğun talep ve regülatörlerin bankalara yönelik sözlü uyarılarıyla döviz kurlarında bankalararası piyasa ile serbest piyasa ve bankalardan satışta açılan makas dün görece geriledi. Dolar/TL ve Euro/TL bankalararası piyasada yükselirken serbest piyasa ile bankalararası piyasada geçen hafta %10'u aşan makas %6-%7 seviyelerine geriledi.

Borsa İstanbul'a Yabancı Akını Devam Ediyor! Borsa İstanbul'a Yabancı Akını Devam Ediyor!

CDS Yükseldi 
606 puanı aştı !
En sert tepki Türkiye'nin 5 yıllık kredi risk primi CDS'lerde yaşandı. Cuma kapanışa göre sert yükselen CDS'ler 606 puanı aştı.(Zeynep Aktaş'dan yararlanılmıştır)