Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi AŞ, (SEGMN) 26-27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdiği halka arz sürecini tamamladı ve resmi halka arz sonuçları açıklandı.

%17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor! %17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor!

Şirket, paylarını yatırımcılarla buluşturarak 1.05 milyar TL'nin üzerinde bir halka arz büyüklüğü elde etti. Halka arz fiyatı, 30 TL olarak belirlenmişti ve bu fiyat üzerinden 35 milyon TL nominal değerli paylar tamamen satıldı.

Şirketin halka arzında planlanan 24 milyon TL nominal değerli payların ortak satışı ise iptal edildiği açıklandı. Bu süreçte, yatırımcı talep ve dağıtım detayları şeffaf bir şekilde paylaşıldı ve yatırımcıların ilgisinin beklentilerin üzerinde olduğu belirtildi.

Halka arz katılımcılarının bütün taleplerinin tamamı karşılandı.

Şirketten gelen KAP açıklaması haberin devamında yer almaktadır:

Sayın Paydaşlarımız;
Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj San. AŞ'nin paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, 26-27-28 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.
Halka arzda birim fiyat 30,00 TL olarak belirlenmiştir. Sermaye artırımı yoluyla halka arz edilen 35.000.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşmiştir. Ortak satışı yoluyla halka arzı planlanan 24.000.000 TL nominal değerli payların satışı iptal edilmiştir.
Toplam halka arz büyüklüğü 1.050.000.000 TL olarak gerçekleşmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Editör: Feriha Bahçuvan