Elektrik taahhüt sektöründe lider konumda bulunan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., 2023 yılının son iş gününde önemli bir iş anlaşmasına imza attığını duyurdu. ORGE koduyla Borsa İstanbul'da işlem gören şirket, kablo satış işine ilişkin sözleşmesinin detaylarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Açıklamada, şirket ile yurt içindeki bir müşteri arasında Ekim ayında 2 milyon 500 bin dolar tutarında kablo satışına yönelik anlaşma sağlandığı ve sözleşme görüşmelerine başlandığının daha önce duyurulduğu hatırlatıldı.

Dünya Teknoloji Devlerine Yatırım Yapan Fon Neden Yükselemiyor? Dünya Teknoloji Devlerine Yatırım Yapan Fon Neden Yükselemiyor?

Şimdi ise söz konusu sözleşmenin bugün itibarıyla 2 milyon 491 bin 862 dolarlık bir sözleşme bedeli ile tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, siparişlerin 31 Ocak 2024 tarihine kadar teslim edilmesinin planlandığı ifade edildi. Bu hafta içinde KAP bildirimleri aracılığıyla üç farklı iş ilişkisine dair duyurular yapan şirket, Gedik Yatırım'ın bu ay içinde ORGE için yayımladığı kapsamlı bir raporda da bahsedilmişti.

Gedik Yatırım, ORGE'nin genel olarak döviz cinsi gelir kontratlarına sahip olması ve yıl başından beri birçok yeni projeye girişmesi nedeniyle güçlü bir performans sergilediğini vurgulamıştı. Kurum, ORGE için hedef fiyatını 72,57 TL'den 99,49 TL'ye yükselttiğini ve endeks üzeri getiri tavsiyesini sürdürdüğünü açıklamıştı.

Editör: Burhanettin Ercuman