İkihan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş., Sermaye Artırım Tescil İşlemlerini Tamamladı

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK)'ye bağlı ortaklığı Enerjey Enerji A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan İkihan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş., Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği Önlisans Başvuru İşlemleri kapsamında sermaye artırımı gerçekleştirdi. Bugün tamamlanan tescil işlemleri ile şirketin sermayesi 50.000 TL'den 22.950.000 TL'ye yükseltildi.

100 Lot 440 Lot Oluyor! %330 Bedelsiz SPK Onayında! 100 Lot 440 Lot Oluyor! %330 Bedelsiz SPK Onayında!

Bu önemli adım, İkihan Enerji'nin sektördeki faaliyetlerini genişletme ve yeni projelere yatırım yapma kapasitesini artırma hedefine yönelik bir strateji olarak değerlendirilebilir. Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği kapsamında yapılan sermaye artırımı, şirketin lisans altyapısını güçlendirerek enerji sektöründeki etkileşimini artırmayı amaçlamaktadır.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Bağlı ortaklığımız Enerjey Enerji A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan İkihan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş'nin Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği Önlisans Başvuru İşlemleri Madde 12 uyarınca 50.000 TL olan sermayesinin 22.950.000 TL'ye artırılmasına ilişkin tescil işlemlerinin bugün tamamlandığı bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla sunarız.

Editör: Abdurrahman Zougari