Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, 22 Aralık 2023 tarihinde Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ile imzalanan kredi sözleşmesine dair detayları paylaştı. Söz konusu sözleşme kapsamında, Dünya Bankası Grubu'na bağlı olan IFC ile 1 yılı geri ödemesiz olmak üzere 6 yıllık süre içinde kullanılmak üzere 35 milyon Euro kredi anlaşması imzalandığı belirtildi.

%733.33 Sermaye Artırımı! %733.33 Sermaye Artırımı!

Açıklamada, bu kredinin kullanım amacının, yüksek katma değerli teknolojilerin satın alınması, üretim sürecine ve ürün yelpazesine dahil edilmesi, işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması ve kısa vadeli borçların kapatılması olduğu ifade edildi. Aynı zamanda, bu kredinin şirketin rekabetçi ve sürdürülebilir büyümesine küresel düzeyde katkı sağlayacağı vurgulandı.

Karsan hisseleri (KARSN), Cuma günü %1,4'lük bir değer kaybıyla 8,44 TL'den kapanış yapmıştır. Hisse fiyatı haftalık bazda %3, aylık bazda %14 ve yıllık bazda %38'e yakın bir gerileme göstermiştir. 52 haftalık dönemde en yüksek fiyatı 13,4 TL, en düşük fiyatı ise 7,1 TL olarak kaydedilmiştir.

Editör: Burhanettin Ercuman