Şirkete kötü haber üst pazara geçemiyor! Hisse 430 TL

13.07.2023 Alt Pazara geçiş başvurusu

Otto Holding, Yönetim Kurulunca Borsa İstanbul A.Ş.'de Yakın İzleme Pazarında işlem gören payların " ALT PAZAR " a  geçiş konusunda  13.07.2023  tarihinde başvuru  yapmıştı.

Borsa İstanbul Kararı!

Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Otto Holding A.Ş.'nin Kotasyon Yönergesi'nin 8/1-c maddesi koşulunu sağlayamaması nedeniyle paylarının Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmeye devam etmesine karar verilmiştir.

Otto Holding Faaliyeti;

Yeni nesil yatırımlar yapma sorumluluğu ile hareket eden OTTO Holding, hayatı değişen teknolojilerin aktif rol üstlendiği sektöre odaklanıyor. Dönüştürücü teknolojilerin yer aldığı faaliyet alanları arasında yapay zeka(AI), arttırılmış gerçeklik(AR), finansal teknolojiler(Fintech), oyun(Gaming), elektrikli araçlar(Electrification), medya ve eğlence gibi birçok farklı sektör bulunuyor.

Entertainment

Çalışan nüfusun şehirlere kaymasıyla birlikte modern insanın ihtiyaçları, tüketim alışkanlıkları ve beklentileri değişmeye başladı. Bu değişime ayak uydurmak isteyen içerik üreticileri teknolojinin de gelişimiyle medya kültüründe yeni çağın başlangıcı sayılacak yapımlara imza atmaya başladılar. “İzleyici” tanımı, üretilen içeriğin kalitesi üzerinden daha rekabetçi bir pazar yarattı. Teknolojik alt yapının da gelişmesiyle bundan sadece 20-30 yıl önce istenildiği gibi üretilemeyen içerikler de üretilmeye başlandı. Böylelikle izleyici, istediği “entertainment” kalitesine istediği zaman istediği yerde ulaşabilir oldu. Bugün hepimiz bir çerçevenin önünde bir içerik tüketiyoruz. Bu çerçeve, sinema perdesi, TV ekranı, bilgisayar monitörü ya da telefon olabiliyor. Böylesine geniş bir platform evreninde yaratılacak içeriklerin de sınırı yok. Dünyada yapılan yatırımların en büyük payı sinema, dizi ve dijital platform içeriklerine ayrılırken bu her gün daha fazla ivmeyle yükselen pazara yatırım yapmak bizim için de kaçınılmazdı. Özellikle son zamanlarda Netflix, Prime Video, Disney+, Exxen, BluTV gibi OTT (Kablo aboneliği ya da uydu alıcısı gerektirmeyen) dijital dünyaların da istikrarlı yükselişi ile Otto Holding, bu sektördeki yatırımlarını Otto Entertainment ile değerlendirecek.

Yapay Zeka (AI)

Günümüzün en popüler iş alanlarında yıldızlaşan AI teknolojilerine ayrılan araştırmalar ve yapılan yatırımlar sürekli olarak artış gösteriyor. Birçok farklı sektörde rol üstlenen yapay zeka uygulamaları, daha iyi sonuçlar sağlamayı ve bütünsel deneyimi iyileştirmeyi vadediyor. Sağlık, e-ticaret, üretim, gıda teknolojileri, bankacılık ve finans hizmetleri, seyahat, gayrimenkul, eğlence, oyun, lojistik ve ulaştırma gibi birçok sektör AI teknolojilerinden yararlanarak gelişim gösteriyor.

Artırılmış Gerçeklik (AR)

Tüketici pazarlarında hızla ilerleme kaydeden AR, özellikle endüstriyel alanlarda kullanılıyor. Dijital 3D modeller oluşturmanın ve veri sunmanın yeni yollarını sağlayan teknoloji, mimari yapıların oluşturulmasından uçak gemileri tasarımına kadar geniş bir yelpazede mühendislere destek oluyor. Artırılmış gerçeklik, medikal alanlarda ameliyatı kolaylaştırmak gibi hayati roller üstleniyor. AR teknolojisi, seyahat ve turizm sektörlerinde yaygınlaşırken, oyun endüstrisinin de günden güne daha güçlü bir parçası oluyor.

Finansal Teknolojiler (Fintech)

Bankacılık ve finansal hizmetleri desteklemek veya etkinleştirmek için kullanılan bilgisayar programları ve diğer teknolojiler finans sektöründe kritik önem taşıyor. Fintech şirketleri, mobil para ve e-cüzdanlar gibi temel finansal hizmetlere erişim yoluyla finansal açıdan daha kapsayıcı bir dünya yaratmaya yardımcı oluyor. Finansal teknolojiler, yapay zeka destekli veri toplama ve analizle kredi ve risk değerlendirmesini iyileştirmek, gelir kaybını en aza indirmek için kapsamlı müşteri profilleri sağlamak gibi önemli faydalar sunuyor.

Halka Arz Sonuçlandı! Kaç Lot Düştü? Halka Arz Sonuçlandı! Kaç Lot Düştü?

Oyun Endüstrisi (Gaming)

Son yıllardaki artışla neredeyse 3 milyar tüketiciye ulaşan oyun endüstrisinde büyüme hızla devam ediyor. Yeni oyun platformlarının ortaya çıkmasıyla sektör gitgide daha geniş bir hedef kitleye hitap ediyor. Bu durum oyun şirketlerinin yaklaşımını da değiştiriyor. Bu şirketler, ürün merkezli olmak yerine deneyim odaklı platformlar olmaya yönleniyor. Yapay zeka (AI), artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) gibi teknolojilerin gelişmesi oyun sektörünü daha da güçlendiriyor.

Elektrikli Araçlar (Electrification)

Elektrik, ilerleyen teknolojiyle geleneksel yakıtların yerini almaya devam ediyor. Enerji depolama teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte elektrikli araçlar, günlük yaşamın önemli bir parçası olarak dikkat çekiyor. Dünya genelinde gittikçe daha da popüler hale gelen elektrikli araçlar, yakıt maliyetini düşürmenin yanı sıra doğa dostu oluşuyla öne çıkıyor. Bu araçlar karbondioksit ve dumana neden olan kirleticilerin emisyonlarını azaltıyor. Elektrikli araç sektörünün günden güne büyümesi sürdürülebilirlik alanında dünyaya ilham veriyor.

Yeni nesil yatırım alanlarının teknolojiye ve dolayısıyla çağın gelişimine bağlı olarak hızla çoğalması geleceğin holding anlayışını şekillendiriyor. OTTO Holding olarak bu sektörleri yakından takip ederek gelecek vadeden alanlarda yatırımlarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu anlayışımız ve ortak hedeflerimizle portföyümüzü oluşturan tüm iştiraklerimiz yüksek karlılık ve ülke ekonomisine katkı parolasıyla yola devam etmektedir. OTTO Holding yatırımcılarıyla birlikte genç, güçlü ve yeni nesil bir şirket anlayışını merkezinde tutarak büyümeye devam ediyor.

Editör: Sekna Karaca