Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.(BRKO)'ye Finansal Raporlama İçin Ek Süre Verildi

3 Haziran tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.(BRKO)'nin 31.12.2023 tarihli finansal raporlarını zamanında sunmadığı gerekçesiyle seans öncesi geçici olarak işleme kapatıldığı açıklandı. Bu durum, yatırımcılar arasında endişe yaratırken, şirketin finansal raporlarını sunma süresi hakkında Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ek süre talebinin kabul edildiği duyuruldu.

SPK, Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.'ye 31.12.2023 tarihli finansal raporlarını KAP’a bildirmesi için 7 Haziran 2024 tarihine kadar ek süre tanıdı. Bu ek süre, şirketin finansal raporlarını hazırlayıp sunabilmesi için gerekli zamanın sağlanması amacıyla verildi.

Şirketin finansal tablolarını zamanında sunamaması, piyasalarda kısa süreli bir belirsizlik yaratmış olsa da, SPK'nın ek süre tanımasıyla birlikte bu belirsizliğin giderilmesi bekleniyor. Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş., belirtilen tarihe kadar finansal raporlarını KAP’a sunarak yatırımcılarını ve kamuoyunu bilgilendirecektir.

Borsametre olarak, Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin finansal raporlama sürecindeki gelişmeleri yakından takip ederek sizlere en güncel bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Yapılan KAP Açıklaması:

31.12.2023 tarihli finansal raporların KAP’a bildirimi ile ilgili olarak ek süre verilmesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülen şirket aşağıda yer almaktadır.

Dev Aracı Kurum Otomotiv Hissesi 360 TL Olacak Dedi! Dev Aracı Kurum Otomotiv Hissesi 360 TL Olacak Dedi!

– Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. (07.06.2024 (dahil) tarihine kadar).

Editör: Abdurrahman Zougari