Starbucks, İsrail ve Filistin arasındaki gelişmelerin ardından dünya genelinde dikkat çeken bir konu haline geldi. Şirketin hissedarları, satışlardaki düşüş nedeniyle endişe içinde, 12 günlük kayıp serisiyle birlikte Starbucks hisseleri, 1992'deki halka arzdan bu yana en uzun düşüş sürecini yaşıyor. Bu süreçte, şirketin piyasa değeri 20 günde 12 milyar doların üzerinde bir azalma gösterdi.

Bir Yılda %458.44 Kazandıran Şirket Hissesinde Dev Dönüşüm Başvurusu! Bir Yılda %458.44 Kazandıran Şirket Hissesinde Dev Dönüşüm Başvurusu!

Starbucks hisselerindeki değer kaybı, ABD'de binlerce çalışanın iş bıraktığı "Kırmızı Kupa Günü" olan 16 Kasım'dan bu yana yüzde 10'un üzerine çıktı. 16 Kasım'da binlerce çalışan, iş şartlarının iyileştirilmesi talebiyle greve gitmişti.

Şirketin işçi sendikası, sosyal medya üzerinden yaptığı "Filistin ile Dayanışma!" açıklamaları nedeniyle Starbucks tarafından dava edilme kararı alınca, bu durum büyük tartışmalara sebep oldu. Hem sokaklarda hem de sosyal medya platformlarında, şirket aleyhine yoğun protestolar düzenlendi.

Editör: Burhanettin Ercuman