DIRIT Hissesi, Muazzam Yükselişin Ardından Şok Düşüş Yaşadı!

Borsa İstanbul'da (BIST) gözde hisseler arasında kendine sağlam bir yer edinen Dırıteks Dırılış Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin hisse senedi, muazzam bir yükselişin ardından bugün yatırımcılarını şaşırtacak bir düşüş yaşadı.

1996 yılında Isparta'da kurulan ve ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren şirket, özellikle vizon tipi battaniye ve kaymaz halı üretimiyle dikkat çekiyor. Şirketin hisse senetleri, 2012 yılından bu yana Borsa İstanbul'da işlem görüyor ve son dönemde adeta bir yatırım favorisi haline geldi.

Son dönemde yaşadığı muazzam yükselişle adından sıkça söz ettiren DIRIT hissesi, bir süre önce 8 tavan yaparak 11.25 TL'den 23 TL'ye kadar çıkarak yatırımcısına büyük bir memnuniyet yaşatmıştı. Ancak bugün %10'luk bir düşüşle yatırımcılarını şoke eden hisse senedi, kısa sürede yatırımcısının parasını ikiye katlamış olmasına rağmen dalgalı bir seyir izliyor.

Son bir yılda 6.20 TL'den 19.62 TL'ye kadar muazzam bir yükseliş kaydeden DIRIT hissesi, yatırımcısına %208.98 oranında kazanç sağladı. Bu şaşırtıcı başarı, geçtiğimiz beş sene içerisinde ise hissedarlarına %2551.35 oranında getiri sunarak büyük bir memnuniyet yarattı.

%17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor! %17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor!

52 haftalık grafik incelendiğinde, hissenin en düşük fiyatının 4.58 TL, en yüksek fiyatının ise 23 TL olarak kaydedildiği görülüyor.
 

Editör: Abdurrahman Zougari