Çimento Hissesine 86 Milyon Lot Yeni Pay Geliyor! Çimento Hissesine 86 Milyon Lot Yeni Pay Geliyor!

Yurt dışında yerleşik kişiler, piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilere göre 8 Aralık haftasında 132.8 milyon dolarlık hisse alımı gerçekleştirdi. Bu, Kasım ayının başından itibaren aralıksız haftalardır devam eden hisse alımlarının bir devamı olarak kaydedildi.

Aynı haftada, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre, DİBS (Kesin Alım) satışı 14.5 milyon dolar oldu. Yabancı yatırımcıların DİBS (Ters Repo) alımları 22.1 milyon dolar, DİBS (Teminat) alımları ise 5.4 milyon dolar olarak gerçekleşti. DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmezken, şirket borçlanma senetlerinde 0.4 milyon dolarlık satış gerçekleşti.

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 33 milyar 866.8 milyon dolar olarak gerçekleşirken, DİBS (Kesin Alım) stokları 2 milyar 767.8 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 754.6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları ise 1 milyar 688.2 milyon dolar oldu. Şirket borçlanma senedi stokları ise 92 milyon dolar olarak açıklandı.

Editör: Abdurrahman Zougari