Kaleseramik (KLSER) , Temmuz ayında Borsa İstanbul'da gerçekleştirdiği halka arz ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı! Özyaşar Tel ve Galvanizleme'nin Halka Arzı İçin Geri Sayım Başladı!

KLSER hisseleri, 27 Temmuz'da 25 TL halka arz fiyatıyla işlemlere başladı. Ardından, hisse fiyatı 11 gün üst üste yükselerek tavan fiyatına kadar ilerledi. Bugün de bu olumlu ivme devam ederek hisse fiyatı 71.15 TL'ye yükseldi. Bu durum, KLSER hissesinin halka arz fiyatına göre %184 değer kazandığını gösteriyor.

Ancak hissenin sürekli yükselişi nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu tarafından tedbir alındı. KLSER hisseleri için 8 Eylül 2023 tarihine kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi. Benzer şekilde, MIATK, SEKFK ve YYAPI paylarına da aynı tedbirler uygulanacak.

Bugün ayrıca, ONCSM payı için de 10 Ağustos 2023 tarihinden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihine (seans sonuna) kadar brüt takas tedbiri uygulanacağı duyuruldu.

Editör: Burhanettin Ercuman