%17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor! %17 Bedelsiz Beklerken Yarın Temettü Geliyor!

Türk Hava Yolları, AnadoluJet'in faaliyetlerini %100 şirket iştiraki olarak kurulan "AJet Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi" altında devam ettirme kararı aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurdu. Bu karar, AnadoluJet'in global standartlarda düşük maliyetli hava yolu olarak rekabetçi konumunu güçlendirmek ve faaliyetlerini sürdürebilmesini sağlamak amacıyla alındı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, 10 yıllık stratejileri kapsamında AJet'in kuruluş çalışmalarına başladıklarını ve son 6 aydır diğer çalışmalarla birlikte AJet'in özel rezervasyon sistemini oluşturma aşamasında olduklarını belirtti. Şirketin, 2024'ün ilk çeyreğinde faaliyetlerine başlamayı planladığı açıklandı.

Ayrıca, Türk Hava Yolları KAP'a yaptığı başka bir açıklamada elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu kurma çalışmalarına başladığını duyurdu. Havacılık sektöründeki tecrübesi, küresel gücü ve satış kanallarından geçen işlem hacmini göz önünde bulundurarak mevcut potansiyelinin değer yaratan bir iş modeline dönüştürülmesi hedefiyle bu girişime başlandığı ifade edildi. İlgili yasal mevzuat çerçevesinde lisanslama süreçlerinin başlatıldığı belirtildi.

Editör: Burhanettin Ercuman