4 Aydır Düşen Halka Arz İhale Aldı! 4 Aydır Düşen Halka Arz İhale Aldı!

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB), 22 Aralık 2023 tarihinde Japonya Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC) ve Kredi Temsilcisi sıfatıyla Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) ile işbirliği yaparak ülkemizdeki doğu ve güneydoğu bölgelerinde meydana gelen depremlerden etkilenen firmalara destek olmak amacıyla önemli bir kredi sözleşmesi imzaladı.

TSKB'nin yaptığı açıklamaya göre, 2023 yılı Şubat ayında gerçekleşen depremlerden etkilenen firmaların yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, su ve atık yönetimi yatırımları ile ileri teknoloji destekli enerji verimliliği projelerinin finansmanı amacıyla T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı geri ödeme garantisi altında, toplamda 200 milyon ABD Doları tutarında "JBIC Yeşil TSKB Kredisi 3" ("JBIC GREEN Untied Loan 3 to TSKB") sözleşmesi imzalandı.

TSKB'nin Kamuyu Aydınlatma Platformunda Yaptığı Açıklama:

Bankamız, Japonya Uluslararası İşbirliği Bankası (Japan Bank for International Cooperation - JBIC) ve Kredi Temsilcisi sıfatıyla Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) ile 2023 yılı Şubat ayında ülkemiz doğu ve güneydoğu bölgelerinde gerçekleşen depremlerden etkilenen firmaların yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, su ve atık yönetimi yatırımları ile ileri teknoloji destekli enerji verimliliği yatırımlarının finansmanı amacıyla, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı geri ödeme garantisi altında, 200 milyon ABD Doları tutarındaki "JBIC Yeşil TSKB Kredisi 3" ("JBIC GREEN Untied Loan 3 to TSKB") sözleşmesini 22.12.2023 tarihinde imzalamıştır.

Editör: Abdurrahman Zougari