Tureks Turunç (MARBL) o gün işleme başlayacak!

Tureks Turunç Madencilik Halka Arz  Kaç Lot Verdi?

Tureks Turunç Madencilik (MARBL) halka arzına katılan 2.815.907 yatırımcının talebi karşılandı.

Buna göre hesap başı yatırımcılara en fazla 23 lot (252TL) pay dağıtımı gerçekleşti.

Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. (ONRYT) Halka Arz İçin Hazır: Tüm Detaylar! Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. (ONRYT) Halka Arz İçin Hazır: Tüm Detaylar!

Tureks Turunç Madencilik  Ne Zaman İşlem Görecek?

Tureks Turunç Madencilik resmi olmayan açıklamaya göre 8 Kasım’da Borsa İstanbul’da “MARBL” koduyla işlem görmeye başlayacak.

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) 58.976.404 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 228.600.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 08/11/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 10,97 TL/pay fiyat, "MARBL.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

Tureks Turunç Madencilik Ne İş Yapar?

Marble Systems, Tureks Turunç Madencilik markası olarak; mermer, doğal taş, traverten, oniks ve benzeri ürünleri; levha, fayans, mozaik, dekoratif ve proje ölçülerinde üreten lider doğal taş şirketleri arasında yer alıyor. 1982 yılında Afyon’da başlayan hikayesiyle bugün 5 kıtada 50’yi aşkın ülkeye özel tasarım işlenmiş doğal taş ve mermer ihracatı yapan Marble Systems, geniş ihracat yelpazesi ve ABD’deki şirketiyle tüm dünyaya yayıyor. Marble Systems’ın ABD’de 1000’e yakın bayi, 7 depo ve 12 showroomu bulunuyor.Amerika’da geniş bir showroom yelpazesine sahip olan Marble Systems, ürün ve projeleriyle büyük kurumların yanı sıra ünlü kişilerin de dikkatini çekiyor. Değerli mimar ve tasarımcılarla çalışan markanın, Amerika’dan Avrupa’ya uzanan özel projeleri bulunuyor. New York’taki The Mark Otel, Kuveyt’teki Sheikh Abdullah Al Salem Cultural Centre, Puerto Rico’da El Conquistador Resort, Toronto Scotia Bank Projesi bunların arasında yer alıyor.

Doğal taş üretimi ve taş ocakçılığına yapılan yatırımlarla yıllık 100 bin ton üretim hacmine ulaşan Marble Systems, dünyadaki traverten trendini yaratan marka olarak biliniyor. Traverteni iç mekân kullanımına dahil ederek, patentine sahip olduğu farklı yüzey işlemleriyle mermer, traverten gibi doğal kaynakları daha geniş kullanım alanlarına ulaştırarak sektöre öncülük ediyor. Tasarım alanında en güçlü markalar arasında adı sayılan Marble Systems, doğal taşların benzersiz güzelliğini ve dayanıklılığını sergileyen yenilikçi ve yaratıcı tasarımlar geliştirmeyi sürdürüyor.

Editör: Sekna Karaca