Vakıf Faktoring halka arz oluyor! SPK'ya başvurdu
Vakıfbank iştiraki Vakıf Faktoring halka arz kararı aldı. VakıfBank, iştiraki olan Vakıf Faktoring A.Ş'nin şirket paylarının halka arz edilmesi ve bu çerçevede gerekli çalışmaların yapılması kararı aldı.
Vakıf Faktoring KAP Açıklaması!

VAKFA Şirket Yönetim Kurulu'muzun  9/11/2023 tarihli toplantısında; Şirketimiz paylarının bir kısmının ilk halka arzına ilişkin olarak gerekli çalışmaların başlatılmasına, halka arz süreci kapsamında Şirket Esas Sözleşmemizin tadil edilerek sermaye piyasası mevzuatına uygun hale getirilmesine, kayıtlı sermaye sistemine geçilmesine ve gerekli diğer işlemlerin yapılmasına karar verilmiş olup,  bu kapsamda Şirketimiz tarafından 09/11/2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O KAP Açıklaması!

"Bankamız Yönetim Kurulu'nun   09.11.2023 tarihli toplantısında, bağlı ortaklığımız Vakıf Faktoring A.Ş. paylarının bir kısmının halka arzı ile ilgili gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir. 

Yeni Halka Arz 468,5 Milyon TL’lik Yatırım Teşviki Alıyor Yeni Halka Arz 468,5 Milyon TL’lik Yatırım Teşviki Alıyor

Söz konusu halka arz süreci kapsamında; Vakıf Faktoring A.Ş. esas sözleşmesinin tadil edilerek sermaye piyasası mevzuatına uygun hale getirilmesi ile kayıtlı sermaye sistemine geçilmesi ve gerekli diğer işlemlerin yapılabilmesi amacıyla Vakıf Faktoring A.Ş. tarafından 09.11.2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur."

Editör: Sekna Karaca