VBT Yazılım'ın önemli yatırımcılarından Birol Başaran, şirketin toplam paylarından 780.000 adetini MKK'ya kaydettirmiş bulunmakta.

VBT Yazılım'da Birol Başaran'ın paylarının MKK'ya kaydedilmesiyle birlikte, toplamda 12.050.000 adet pay ile %46.35 ortaklık oranı aynen devam edecek. Ancak halka açık kısım artmış olacak.

Birol Başaran'ın paylarının MKK'ya kaydedilmesi, fiili dolaşımdaki payları artırmayacak. Ancak bu paylar satışa çıkarılmayacağı için mevcut ortaklık yapısını etkilemeyecek.

KAP Açıklaması:

Yönetim kurulu başkanımız Birol Başaran tarafından aşağıdaki açıklama paylaşılmıştır.

"VBT Yazılım, yurtiçinde son 3 yıldır en hızlı büyüyen bilişim şirketi olurken büyümeyi pazarın daha hacimli olduğu yurtdışına yönlendirmek için 2 yılda 6 ülkede şirket kurarak ofislerini açmıştır. Bu yıl bitmeden yurtdışı yapılanmamızdan ilk gelirlerini de almaya başladık.

Farklı ülkelerde şirket kurmak ve sözleşmeler yapmak adına ihtiyacımız olan teminatlar için VBT Yazılım paylarımdan 780.000 adetlik kısmını MKK'ya kaydettirmem gerekmiştir. Şahsi teminatım ile şirketin yükümlülük altına girmesi de söz konusu olmayacaktır.

Böylece VBT Yazılım'da toplamda 12.050.000 adet ile % 46.35 ortaklığım aynen devam edecek olup halka açık kısım artmış olacaktır. Fakat bu paylar satılmayacağı için fiili dolaşımdaki paylar artmayacaktır.

SPK İşleme Kapattığı Şirkete Bilanço İçin Ek Süre Verdi! SPK İşleme Kapattığı Şirkete Bilanço İçin Ek Süre Verdi!

Şirketimizin bölgesel büyük bir oyuncu olma yolunun başlarındadır. Bugüne kadar hisse satışı hiç yapmadım. Borsadan satmayı da düşünmüyorum. Paydaşlarımızı bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapıyorum. 

Saygılarımla"

Editör: Bengüsu Ogelman