O Şirket Hisselerinde Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Başvurusu Yaptı! O Şirket Hisselerinde Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Başvurusu Yaptı!

TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş., sürdürülebilir enerji üretimi konusundaki taahhütlerini yerine getirme yolunda önemli bir adım atmıştır. Şirket, 17.08.2023 tarihinde Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) ile yapmış olduğu 5,4 Megavat kapasiteli Saha tipi (Arazi Tipi) Güneş Enerjisi Santrali kurulumu projesinin onayını almıştır.

KAP Açıklaması:

"Şirketimizin,17.08.2023, 21.02.2023, 31.10.2022 ve 23.06.2022 tarihlerinde  Kamuyu Aydınlatma Platformunda yaptığı açıklamalarda 5,4 Megavat kapasitesine kadar Saha tipi (Arazi Tipi) Güneş Enerjisi Santrali kurulumu ile yapmış olduğu açıklamalara istinaden, projemiz, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) tarafından 5 yıl olmak üzere onaylanarak bugün imzaları tamamlanmıştır. Bundan sonraki aşamada Kayseri Ve Civarı Elektrik Türk A.Ş ile bağlantı anlaşması yapılacak olup, bağlantı anlaşması sonrası, yatırım teşvik başvurusu ve hemen arkasından projenin  inşaatı süreçleri ile devam edecektir.

Söz konusu bu süreçlerle ilgili kamuoyu aydınlatılmaya devam edilecektir.

Saygılarımızla, "