Yeni halka arz Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. (EKOS) bilanço açıkladı.
Özet Gelir Tablosu incelendiğinde, şirketin 2023 yılının 9 aylık dönemindeki finansal performansı değerlendirilebilir. İşte bazı önemli noktalar:

  1. Satışlar: Şirketin 2023 yılının ilk 9 ayında gerçekleştirdiği satışlar 584.404.000 bin TL olarak görünüyor. Bu, şirketin ürün veya hizmetlerinin piyasada talep gördüğünü ve gelir elde ettiğini gösterir. Ancak, bu değeri geçmiş yıl ile karşılaştırmak, satışlardaki büyümeyi veya azalmayı daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.

  2. Brüt Kar: Şirketin brüt karı 203.497.000 TL olarak kaydedilmiştir. Brüt kar, satış gelirleri ile doğrudan ilişkilidir ve şirketin üretim maliyetlerini kapsar. Brüt kar marjının yüksek olması, şirketin maliyet etkinliği sağladığını gösterebilir.

  3. Esas Faaliyet Karı : Şirketin esas faaliyet karı 171.361.000 TL dir. EFK, şirketin temel faaliyetlerinden elde ettiği karı temsil eder. Bu değerin yüksek olması, şirketin işletme faaliyetlerinden sağlıklı bir şekilde kar elde ettiğini gösterir.

    Savunma Sanayi Devi Afrika'ya Açıldı! İl Sözleşmesini Duyurdu! Savunma Sanayi Devi Afrika'ya Açıldı! İl Sözleşmesini Duyurdu!
  4. FAVÖK : FAVÖK, şirketin faaliyetlerinden kaynaklanan karı temsil eder ve 121.150.000 TL olarak görünüyor. Bu, şirketin temel faaliyetlerinin karlı olduğunu ve operasyonel etkinliğini sürdürdüğünü gösterebilir.

  5. Net Dönem Karı: Şirketin net dönem karı 104.118.000 TL'dir. Net dönem karı, tüm giderler ve vergiler düşüldükten sonra kalan karı ifade eder. 

Editör: Bengüsu Ogelman